Hırsın böylesi!.

Her şeyin olduğu gibi hırsın da fazlası insana zarar yazar.. Hele ki siyasetçi hırsı direk sağlığa darbe yapar. 

 Bu tespite uyan ve akıl fikir sahiplerine “Hırsın böylesi..” dedirten bir örnek bizim yerel seçim aday adaylarından..

Biliyorsunuz belediye başkanımız 2 dönemdir CHP’li Enis İŞBİLEN, Sayın İşbilen ülkemizde koltuk bağımlılığının en dandik kılıflarından olan “çıraklık, kalfalık ve ustalık dönemi” kılıfı üretme salgınından etkilenmiş olacak ki bir süre önce 3. dönem adaylığını açıkladı. Birer açıklama da son dönem ilçe başkanı Özlem BECAN ile geçen dönem ilçe başkanı olan İnanç SÜLÜŞ’ten gelince CHP’nin Uzunköprü Belediye Başkan aday adayları 3 oldu. 

Hırs açısından buraya kadar her şey doğal.. Doğal olmayan ve “Hırsın böylesi!” dedirten süreç aday adaylığı açıklamalarıyla başlıyor.. O açıklamaları duyanlara ve okuyanlara, “bir başka parti aday adayının dile getirdiği açıklama örnekleri” dedirten o açıklamaları kelime kelime “bize özgü siyaset yapma kökenli hırs bildirisi” yapan gerçek; bu 2 ismin CHP’nin ilçe başkanlığını yapmış olmaları ve belediye başkanının yaptığı ve yapmadığı işlerden sorumlu oldukları gerçeğidir.

Bir düşünün… daha yolun başında sahibine akıl tutulması, görme bozukluğu gibi tehlikeli sağlık sorunları yaşatan bu hırs insana ileri aşamalarda neler yaptırmaz. (Nazmi METİN-05.12.2018)