Halka Hizmet koşusunda küslük olur mu?

 

Konunun yakın tanığı olanlar, başkan İşbilen’in partisinin iki milletvekiliyle de konuşmadığını öne sürüyor…

Seslendirilen bu iddia insanın kulağına ulaşır ulaşmaz, soru anında yanıtını aramaya çıkıyor…

Varlık nedeni, toplumun bütün kesimleriyle iyi geçinerek, mevcut halka hizmet kanallarını sürekli açık tutmak olan bir belediye başkanı hemde kendi partisinden Edirne Milletvekili olan iki isimle neden; bulundukları makam mevki gereği ilişkileri sıcak tutmak yerine konuşmaz?

Büyük olasılıkla parti içi dengelerin anaçlık ettiği sorun kaynaklı olan bu konuşmama tavrı, halka hizmet götürme çabalarını olumsuz etkilemez mi?

Kendisine yöneltilen haklı eleştirilerin sahiplerine, kalabalıklar içindeyken zoraki gülümseyerek yapay sevgi gösterileri sergileyen…

Makamına geldiklerinde görüşme taleplerini geri çeviren…

Görüşme talebi notlarına dönüş yapmama ayıbı işleyerek tavır geliştirme alışkanlığı edinen İşbilen’in, söz konusu ergen alışkanlığını bu düzeye vardırması –eğer doğruysa- oldukça üzücü bir durum…

Eski ilçe başkanı İnanç Sülüş’ün, ihraç istemiyle il disiplin kuruluna sevkinin şokunu yaşayan CHP Uzunköprü ilçe örgütünde bu yetmezmiş gibi, belediye başkanı-milletvekili küslüğü yaşanıyor olması, baskın erken seçimin konuşulduğu bir zamanda bu tip ergen halleri ilçenin iktidar partisi olan CHP’ye yakışır mı?

Her iki tarafından varlık nedeni, devlet kuruluşlarından ilçe halkına giden hizmet kanallarını açık tutmak için egolarının değil halkın taleplerini dikkate alarak, birbirleriyle ve bütün kesimlerle iyi ilişkiler içinde olmaktır.

O makam ve mevkilerin egolarınızın emrine amade olmak için değil, halka hizmet için çaba harcayasınız diye verildiğini unutmayınız.

(Nazmi METİN-9 Şubat 2018)