Ekonomik Kriz; Siyasetin har vurup harman savurduğunun faturasını halkın ödemesidir

 

Ülkemiz birçok açıdan ilginç bir ülke…

Özellikle ekonomik kriz algısı konusunda bir başka örneği yoktur sanırım.

Örneğin işçi, çiftçi, esnaf ekonomik krizden inim inim inleyip feryadı figan eylerken, siyasi temsilcileri ve üyesi olduğu kuruluşların yönetici ve yönetimleri, iç ve dış geziler başta olmak üzere gösteriş içerikli savurganlık örneklerini sergilemede sınırları zorluyor.

Besleme medyamız ve uzman yağdanlıklar emeğiyle geçinen kesimlere krizden en az etkilenmenin püf noktalarını sıralarken, küçüğünden büyüğüne yönetim kademeleri şatafatın akıl tutulması örneklerini sergilemekten kaçınmıyor.

Ülkenin halka hizmet kuruluşları bir yandan akıl donduran vicdan sızlatan savurganlık örnekleri sergileme yarışı yaparken, diğer yandan ekonomik krizi halkın gırtlağına çökmenin gerekçesi olarak gösterme utanmazlığını sergileyebiliyor.

Ülkenin tepesindeki muz cumhuriyeti benzeri şatafat, ülkenin eteğini oluşturan bizim buralarda, kronik kriz mağduru kesimlerin temsilcisi kuruluş başkanlarının makam odası görmemişliği olarak yansıyabiliyor.

Oysa kafayı biraz zorlayıp bakılsa olup bitene…

Ekonomik Kriz dediklerinin, Halka hizmet iddiasıyla gelenlerin har vurup harman savurduğunun faturasını halkın ödemesi olduğu görüp anlaşılacaktır.   (29/09/2018-Nazmi METİN)