Aptallığı bulaşıcı hastalık yapan midesel kaygılardır

Aptallığı bulaşıcı hastalık yapan insanın kazanma hırsı kaynaklı midesel kaygılarıdır.

Bu tespiti yazmamın nedeni, 2014 yılına kadar haftalık basılı yayın olarak yayımladığım Uzunköprü Ses gazetesini bir süredir aynı isim altında internet yayını olarak sürdürmem ve burada yer alan kimi yazılara gelen tepkilerin bir bölümünün zırcahillik düzeyinde aptalca satırlardan oluşmalarıdır.

Bu hastalığa yakalanan insanlar iyi olan her şeyi kendileri için hak görürken, kötü olan şeyleri hep başkalarına layık görürler.

Onlar hep mağdur, onlar hep haksızlığa uğrayandır.

İçinde yer aldıkları siyaset çarkının kazananı olmak hep onların hakkıdır örneğin.

Onların yanlışını yazan gazeteci, onları çekemeyenlerin tetikçisidir mesela.

Bu suçlamaları yaparken, gazeteci ve gazete hakkında yazıp söyledikleri aptallık hastalığının tehlikeli boyutlarını sırıtmaktan başka bir işe yaramadığını bir türlü göremezler.

Bildikleri, kitaptan okumalı değil de kulaktan doldurmalı olduğu için yazılanı okuma zahmetine katlanmadan suçlama kolayına kaçarlar hep.

Örneğin “Sahibi belli olmayan gazete” dediklerinin 1988 yılında yayımlanmaya başlayan Uzunköprü Ses Gazetesinin günümüzde internet gazetesi olarak yayımlanan web sayfası olduğu ve Nazmi Metin tarafından hazırlandığı herkes tarafından bilinen bu yayını aptalca suçlamalarla değersizleştirmeye çalışırlar.

Siz her ne adına ne derseniz deyin…

İnternet gazeteciliği günümüzün bir gerçeği ve bu gerçeğin Uzunköprü ile Meriç sesi olan Uzunköprü Ses bugün 22 ülkeden 84 bin olan ve her gün daha bir artan takipçisiyle söz konusu gerçeği sizlere de kabul ettiren etki gücü olacaktır.

Not: Yazılanlarla ilgili derdinizi yazıların altına aptallığınızı sırıtan ipe sapa gelmez suçlama diliyle değil, saygıyı hak eden bir dille e-posta adresimize yazarsanız okur ve yanıtını veririm.

Çünkü ben sadece ve sadece, yaptığı işin onurunu beyni ile yüreğinde hisseden bir gazeteci olduğumdan işine ve işime saygı duyan ve bunu söz ve yazıyla gösteren insanları muhatap alırım bilesiniz.

(Nazmi Metin-25 Mayıs 2018)