Süt Birliğinin “Süt Satmaya devam” talebine Edirne Valisinden “hayır” geldi

Uzunköprü Süt Birliği tarafından telli çeşme meydanı ve çevre yolu üzerinde ki 2 süt satış yerinde yapılan çiğ süt satımı gerekli satış şartları sağlayamadığı gerekçesi ile ilçe tarım ve hayvancılık müdürlüğü tarafından durdurulmuştu. Gerekli şartları taşımadığı için çiğ süt satışı durdurulan Uzunköprü Süt Üreticileri Birliği Yönetimi dün sabah Edirne Valisi Ekrem Canalp’dan randevu alarak konunun çözümü için destek istediler. 

Uzunköprü Süt Birliği tarafından telli çeşme meydanı ve çevre yolu üzerindeki 2 süt satış yerinde yapılan çiğ süt satımı gerekli satış şartlarını sağlayamadığı gerekçesi ile ilçe tarım ve hayvancılık müdürlüğünce durdurulmuştu.

Gerekli şartları taşıyamadığı için çiğ süt satışı durdurulan Uzunköprü Süt Üreticileri Birliği Yönetimi dün sabah Edirne Valisi Ekrem Canalp’dan randevu alarak konunun çözümü için destek istediler.

İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt’ın da hazır bulunduğu görüşmede, yeniden süt satımı için izin isteyen süt birliği yönetimine  Edirne Valisi Ekrem Canalp’ın şu an için eksiklikler giderilinceye kadar izin verilemeyeceğini ifade ettiği ve sorunun çözülmesi halinde süt satımının devam edebileceğini söylediği öğrenildi.