VERGİ HAFTASI’NDA, VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN UTSO’YA ZİYARET

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

 

Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla, her yıl Şubat ayının son haftası kutlanan Vergi Haftası nedeniyle Vergi Dairesi Müdürü Mustafa KALA ve beraberindeki heyet, 27 Şubat Salı günü UTSO Başkanı Ercan İHTİYAR’ı makamında ziyaret etti.

Vergi Dairesi yöneticileri yaptıkları ziyarette Sivil Toplum kuruluşları, okullar, esnaflar ve kamu kurumlarını hafta nedeniyle ziyaret ederek vergi ödeme alışkanlığı kazandırılmasına yönelik çalışmalar yapacaklarını belirtti. Vergi Dairesi Müdürü KALA sivil toplum kuruluşları arasındaki iletişimin önemine değinerek, oda üyelerinin sorunlarına her zaman İdare olarak duyarlı olacaklarını, toplantılarda belirtilen beklenti ve önerilerin dikkate alınacağını belirterek, Başkan İHTİYAR’a bilgiler verdi.

Düzenli vergi toplamanın önemine vurgu yapan KALA,“Uzunköprü halkı bu konuda çok duyarlı, vergisine sadık. Geçtiğimiz yılda da hiçbir sorun yaşamadık. Halkımızın vergi konusunda duyarlı olması ve vergi gelirlerinin düzenli olarak toplanması Ülkemizin her alanda büyümesi ve gelişmesinin en temel faktörüdür. Ticaret ve Sanayi Odası ve şahsınız olarak her zaman her türlü desteği bizlere verdiğiniz için teşekkür ederiz” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulduğu ziyaret kapsamında, Oda Başkanı Ercan İHTİYAR da yaptıkları çalışmalardan bahsetti. İHTİYAR, Vergi Dairesi Müdürlüğü’nün nazik ziyareti nedeniyle teşekkür ederek, üyelere ve mükelleflere hizmet konusunda ortak amaç içinde olduklarını, verginin bir vatandaşlık borcu olduğunu ve kamu hizmetlerinin devamlılığı için hayati önem taşıdığını ifade etti.

İHTİYAR, Vergi Dairesi’nin UTSO için önemli bir paydaş olduğunu söyleyerek iki kurum arasındaki olumlu ilişkilerin Uzunköprü ekonomisinin en önemli aktörleri olan işletmelerimize yansıyacağını belirtti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İHTİYAR, UTSO olarak Vergi Haftası nedeniyle Vergi Dairesi çalışanlarının gününü kutladıklarını ifade ederek çalışmalarında başarılar diledi.