UTSO BAŞKANI KAMU-ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILDI

 

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Toplantısı’na katılan UTSO Başkanı İHTİYAR toplantı ardından Vali Güney Özdemir’e OSB hakkında bilgi verdi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından oluşturulan Kamu Üniversite Sanayi İş Birliğini daha etkin hale getirmeyi hedefleyen KÜSİ 2. Dönem toplantısı Edirne Valisi Günay ÖZDEMİR başkanlığında 21 Şubat 2018 Çarşamba Günü saat 14.00’da Valilik toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve KÜSİ üyesi Ercan İHTİYAR da katıldı.

Toplantıda Kamu-Üniversite-Sanayi-İşbirliği (KÜSİ) kapsamında 2017 yılında gerçekleştirilen faaliyetler ile ilgili olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih AKBULUT tarafından sunum yapıldı. Akbulut; “Geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalar, firma ve sivil toplum kuruluşu ziyaretleri ve bu ziyaretlerde yapılan görüşmeler sonrasında, iş dünyası temsilcilerinden alınan geri dönüşler ile verimli bir işbirliği ağı elde ettik” dedi. Aynı zamanda Edirne’ de OSB’ler ile ilgili yapılan çalışmalar ve yazışmalar hakkında bilgi verdi.

Sıra Uzunköprü OSB ye geldiğinde, UTSO Başkanı Ercan İhtiyar KÜSİ toplantısında ki katılımcılara Uzunköprü’de kurulması planlanan Çevreye Duyarlı Karma Organize Sanayi (OSB) hakkında yaptıkları çalışmalar ve gelinen nokta hakkında genel bir bilgilendirmede bulundu. Ayrıca İHTİYAR; “Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında yürütülen çalışmaları destekliyoruz; başarı elde etmek için genel toplantılardan ziyade işletme belirleyerek hareket etmek daha faydalı bir model olacaktır” şeklinde ifade etti.

Görüş ve önerilerin alınmasının ardından toplantı son buldu.

Toplantı sonrasında Edirne Valisi Günay ÖZDEMİR’in Başkanlığını yürüttüğü OSB projesi ile ilgili olarak UTSO Başkanı ve aynı zamanda OSB Başkan Yardımcısı Ercan İHTİYAR ile makamında bir araya gelerek OSB süreci hakkında istişarede bulundular.