Edirne’de Güneş Panelleri Kurulumu Eğitimi Verilecek

 

Trakya Kalkınma Ajansı 16 Nisan Pazartesi-21 Nisan Cumartesi tarihleri arasında “Güneş Panelleri Kurulumu Eğitimi” düzenleyecektir. Başvurular alınmaya başladı.

 

Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne’de güneş panelleri kurulumuna yönelik eğitimler düzenleyecek. Eğitime katılmak isteyenlerin 6 Nisan Cuma gününe kadar Trakya Kalkınma Ajansı internet sitesi üzerinden kayıt formunu doldurmaları gerekiyor. Trakya Kalkınma Ajansı yaptığı duyuruda; “Fotovoltaik (Güneş enerjisinden elektrik üretme) teknolojisi, özellikle ülkemiz gibi güneş enerjisi potansiyeli 380 milyar kWh/yıl olan, bol güneş alan ülkelerde gelecek vadeden uzun dönemli ve büyük ölçekli, yenilenebilir enerji üretimi sunan bir teknolojidir. Fotovoltaik enerji gelecekte geniş pazar payına sahip önemli bir enerji üretim yöntemi olacaktır. Bu sektörde çalışacak kişilerin “Fotovoltaik Güç Sistemi Personeli”nin, 40 saatten az olmamak üzere uygulama ve bakım konusunda eğitimli/sertifikalı olması gerekmektedir. Eğitime katılmak isteyenlerin eğitim için ödemesi gereken tutar 300 TL (üçyüztürklirası) olup, eğitim ücretinin kalan kısmı Ajansımızca karşılanacaktır. Katılımcılara eğitim günlerinde Ajansımızca öğle yemeği verilecektir. Eğitime katılmak isteyenlerin kayıt formunu doldurmaları gerekmektedir. Kayıt formunu dolduran katılımcılar ödeme bilgileri hakkında Ajansımızca aranarak bilgilendirilecektir” şeklinde bildirdi.

 

Edirne’de organize edilecek olan Güneş Panelleri Kurulumu Eğitimi’ne katılmak ve detaylı bilgi almak için: http://edirnegunes.trakyaka.org.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Üyelerimize ve İlgililere Duyurulur