CHP’li Ağbaba’dan Alpullu Şeker Fabrikası önünde açıklama

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesi kararının ardından Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde bulunan Alpullu Şeker Fabrikası’na giderek özelleştirme karşıtı bir açıklama yaptı.

“Şekerden daha milli bir ürün yok” diyen Ağbaba, şeker fabrikalarının özelleştirme kapsamından çıkarılmasını istedi. Şeker fabrikalarının satılmasına izin verilmeyeceğini anlatan Ağbaba, şunları söyledi:

“Hep beraber şekerimize sahip çıkma zamanı. Şekerden daha yerli bir ürün yok. Şeker sadece şeker fabrikasında çalışan 10 bine yakın işçiyi ilgilendirmiyor. Şeker aynı zamanda yüz binlerce insanı ilgilendiriyor. Şeker aynı zamanda hayvancılık yapanları ilgilendiriyor, şeker fabrikası sadece şeker üretmiyor küspesinden alkolüne kadar birçok ürün üretiyor.

Bu nedenle mücadelede CHP olarak sonuna kadar yanınızdayız. Şeker fabrikalarımıza namusumuz, şerefimiz gibi sahip çıkacağımızı bilmenizi istiyoruz. Vatan savunması sadece sınırda düşmanlara karşı silah çekmekle olmaz, vatan savunması bize bırakılan miraslara sahip çıkmakla olur. Bu bir vatan savunmasıdır. Alpullu’yu korumak Türkiye’yi korumaktır, şeker fabrikalarına sahip çıkmak, Türkiye’ye sahip çıkmaktır, onun kaderine sahip çıkmaktır.”