Uzunköprü Lisesi Mezunları ‘Pilav Günü’n de Buluştu

 

Uzunköprü Lisesi Mezunları geleneksel Pilav Günü buluşması 6 mayıs Cumartesi günü okul bahçesinde gerçekleştirildi. Konuklara pilav ve ayran ikram edildi.

Saat 13:00 sıralarında başlayan Geleneksel Buluşma etkinliğine çok sayıda okul mezunu ve okulda görev yapan öğretmen katılarak gönüllerince eğlendiler ve anılarını paylaşarak hasret giderdiler.

Okul müdürü Yasemin Ergene’nin teşekkür konuşmasıyla başlayan etkinlikte söz alan katılımcılar kahkahalar attıran okul anılarını paylaşırken, okulun folklor ekibi tarafından sergilenen oyun ve müzik gösterileri ilgiyle izlendi.

Okulun giriş merdivenlerinde Toplu anı fotoğrafının çekilmesiyle sona eren etkinlik katılımcıları, gelecek yılki etkinlikte bir araya gelmek için sözleştiler.

Bir Sitem: Uzunköprü Lisesi Mezun Arkadaşlarıma.
Neredeyse 20 Seneden Beri Yapıla Gelmekte Olan Geneleksel *Pilav Günü* ne Uzunköprü’de olmalarına Rağmen, Katılmamalarına ve O Kadar Basit Bahanelerle Özür Dileyerek Gelemediklerini Beyan Eden Değerli Mezun Arkadaşlarım… Bu Sene Katılım 35 Kişi ve Buda 5 Öğretmenimiz ve Aileleri ile Gene 6 Ed. B öğrencileri ve her sene katılan Diğer Sınıflardan Gelen Arkadaşlarıma Sonsuz Teşekkür Ederim… Benimde Bir çok Programlarım ve Sorumluluğunu Taşıdığım Toplantılarıma Rağmen. Genede Bu Güzide Lisemin Gününde Olmaya Çalışıyorum… Bu Bir Gönül ve İstek Meselesidir…
Tam 700 Km lik uzakdan Katılan Ve de Üzgün Olan Bir Lise Mezunu Arkadaşınız…. 😦
Bu ara Bu güne Emeği Geçen, Lise Müdiresi Yasemin ERGENE Hanıma, Halit KUŞTANA, Sabri YILMAZ.. Okul Folklor ve Koro Talebelerine teşekkür ederiz… (Y) 🙂 (Y)

Ertan AKSU