OKUL KIYAFETLERİ 20 TL ZAMLANDI

Okul kayıt parası soygununun ise yüksek rakamlarla ve tehditlerle sürdüğü ifade ediliyor.

Edirne’de bulunan ilkokul ve ortaokullardaki okul kıyafetlerine, geçtiğimiz yıla oranla ortalama 20 TL zam geldi. Geçtiğimiz yıl 100 TL ile 230 TL aralığında satılan kıyafetler; bu yıl 120 TL ile 250 TL fiyat aralığında değişim gösteriyor.

Edirne’de okul kıyafetleri satıcılarının, “Okul kıyafetleri okuldan okula değişim gösteriyor. Bazı okullarda zorunlu kıyafetler 3 parçadan oluşurken; bazılarında 7 parçadan oluşabiliyor. Buna bağlı olarak da okul kıyafetleri 120 TL ile 250 TL arasında değişim gösteriyor. Ekonomik olarak baktığınızda ülkede her şeye zam geldiği gibi, okul kıyafetlerine de zam geliyor. Sirkülasyon olduğu için çok fazla yansıtmamamıza rağmen ortalama 20 TL zam geldi diyebilirim. Geçtiğimiz yıllarda okul kıyafetlerinde fiyatlar 100 TL ile 230 TL arasında değişiyordu.” dedi.

Öte yandan, ilgililerin “kesinlikle alınmayacak” dedikleri okul kayıt parasının okul müdürlerince oldukça yüksek rakamlarla alındığı ve vermek istemeyen öğrenci velilerinin başvurularının kabul edilmediği öğrenildi.