UZUNKÖPRÜ 15. HAVA BÖLÜĞÜ YOLA ÇIKTI

Türk tarihinde önemli bir yeri olan Çanakkale zaferinde tarihe adını altın harflerle yazdıran 57. Alay askerlerinin temsili 15. Hava Bölüğünden 10 kişilik gurup bugün Uzunköprü’den yola çıktı.
Belediyemizin organizasyonu ile 18 Mart Çanakkale zaferinin 103. yıldönümü törenlerine katılacak olan 57. alayı temsilen Uzunköprü’den yola çıkan 10 kişilik gurup 18 Mart günü Çanakkale’de olacak.

Saat 15.30’da Cumhuriyet Meydanında başlayan törene Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen, Siyasi Parti Başkan ve Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri ve Daire Müdürleri ile asker anneleri ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen 15. Hava Bölüğünün önemini vurgulayan bir konuşma yaptı. İşbilen, Belediye olarak Çanakkale zaferinin 103. yıl etkinliklerinde bizde Uzunköprü olarak atalarımızın bizlere emanet ettiği bu topraklarda torunları olarak onlara sahip çıktık. Bu genç kardeşlerimiz yürüyerek Çanakkale’ye gidecekler. 15. Hava bölüğünün Uzunköprü’den 3. Uçakla Çanakkale zaferine katıldığını vurgulayan Başkan İşbilen dördüncü kez katıldığımız bu etkinliğe her yıl katılım gösteremeye devam edeceklerini söyledi.

Atatürk Anıtı önünden PTT Binası önüne kadar kortejle beraber yürüyen Uzunköprü 15. Hava Bölüğü, 57. Ve 27. Alay’la birleşerek Çanakkale’ye gitmek üzere dualarla Keşan’a yolcu edildi.