Trakya Ressamlar Derneği Başkanı Nazmi Metin, Çetin ağabeyi yitirmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz

Trakya Ressamlar Derneği Başkanı Nazmi Metin, 1 Eylül günü aramızdan ayrılan Uzunköprülü öykü ve roman yazarı Çetin İmer’in vefatıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çetin ağabeyi yitirmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.” dedi.

Çetin İmer’in kaleme alıp yazın siteleri ve sosyal paylaşım ağlarında yayımladığı öykülerle, daha sonraları Edirneli yayımcı Şeref Kurtiş’in kitaplaştırdığı romanlarıyla kayda değer bir okur kitlesine ulaştığını belirten Nazmi Metin, şöyle konuştu;

“Sevgili Çetin ağabeyimiz yüzlerce öykü ve romana konu olacak bir hayatın insanıydı bu yüzden konuşma ve yazın dili doyumsuzdu. Fırsat buldukça kendisini evinin çalışma odasında ziyaret ederek bu ayrıcalığı yaşamanın keyfine varırdım. Son görüşmemiz geçtiğimiz günlerde kitaplaşan “Uzunköprü’de İz Bırakanlar” araştırmamın babası doktor Şahap İmer ve kendisiyle ilgili bilgileri almak için olmuştu. Sevgili Çetin ağabeyle bir dönem başkanlığını yaptığım Edirne Kültür ve Sanat Derneğinde çalışma ve Trakya yazınıyla ilgili hayallerimizi ve fikirlerimizi paylaşma imkanımızda olmuştu. Kendisi yeni yeni oluşan ve ülke genelinde yankı vermeye başlayan Trakya yazınının yokluğu her zaman hissedilecek değerlerindendi bu yüzden acımız büyük. Işıklar içinde uyu Çetin ağabey.”