Magandalar, Ördekli Göl mesire alanını savaş alanına çevirdiler

Belediye Başkanı Enis İŞBİLEN, “YAPANLAR CEZASIZ KALMAYACAK”
Halk düşmanı Magandalar, Uzunköprü Belediyesi tarafından yeni düzenlenen ve halkın hizmetine açılan ördekli göl mesire alnında bulunan çardakları yerlerinden söktüler, bankları yaktılar, fidanları kırdılar.

Uzunköprülülerin aileleriyle birlikte nefes alıp dinlenebileceği, eğlenerek hoş vakit geçirebileceği bir yer haline gelen ördekli göl mesire alanı, halk düşmanı magandaların saldırısına uğrayarak savaş alanına çevrildi. Halkın ortak kullanımı için imal edilen kamelyaları yerinden söküp, bankları yakan ve daha yeşil bir Ördekli Göl için dikilen fidanları yerlerinden söken kimliği belirsiz şahısların tespitine yönelik belediye ve emniyet müdürlüğü ortak çalışma başlattı.

Ördekli göl mesire alanına yapılan saldırı ile ilgili konuşan Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, yapılan bu çirkinlikten  üzüntü duyduğunu  ve yapanların bulunması için çalışma başlattığını belirtti.

Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İŞBİLEN, “Ördekli Göl alanının mera vasfından çıkarılarak hazineye, oradan da bedeli ödenerek Belediyemize tahsisi için uzun yıllar uğraştık. Bu alan benim Uzunköprü halkına verdiğim sözümdü. Burayı bir sosyal yaşam alanı haline getirip, çocuklarımızın aileleri ile birlikte vakit geçirebilecekleri yeşil bir alan olarak planladık ve bunu da başardık.

Doğayı ve böyle güzellikleri hazmedemeyen  kendini bilmez kişilerin yaptığı bu saldırılar bizleri son derece üzmektedir.  Ördekli Göl Mesire alanı Uzunköprü halkının ortak malıdır.

Uzunköprü Halkının ödemiş olduğu vergiler ile yapılan bu hizmetler, kimliği belirsiz şahıslar tarafından kırılmakta, zarar verilmekte ve kullanılamaz hale getirilmektedir. Yeşile, doğaya saygısı olmayan, bu çirkin davranışları hangi amaçla yapıyorlar bilemiyoruz. Vatandaşlarımızdan parklarda dikilen fidanlar, oturma grupları, banklar, çöp kovaları ve aydınlatma gibi park malzemelerinin düzgün ve özenli bir şekilde kullanılmasını istiyoruz. Bu tür olayları gören tüm vatandaşlarımdan hiç vakit kaybetmeden polis, jandarma yada zabıtaya haber vermelerini özellikle rica ediyorum. Konunun takipçisi olacağız. Yapanlar cezasız kalmayacak.” dedi.