İzmirliler Yeni Yıla Fidan Dikerek Giriyor

Yılbaşına bir hafta kala Karşıyaka’da İzmir Orman Bölge Müdürlüğü yerleşkesi içinde yer alan Karşıyaka Orman Fidanlığındaki boylu fidanlar İzmirlilerden büyük rağbet görüyor.

Ağaç ve orman sevgisiyle dolu İzmirlilerin boyları 100 cm ile 200 cm arasında değişen saksı içindeki göknar ve limoni servi fidanlarını yılbaşı ağacı olarak aldıklarını, yılbaşından sonra da fidanları ailecek diktiklerini söyleyen İzmir Orman İşletme Müdürü Erdal Şahan; neredeyse cumhuriyetle yaşıt olan Karşıyaka Orman Fidanlığının 16 bin m2 lik alanda 1924 yılından buyana hizmet verdiğini söyledi.
..
Fidanlıkta toplam 150 tür bitki ve ağaca ait fidanın yer aldığını söyleyen Orman İşletme Müdürü Erdal Şahan okullardan gelen yüzlerce öğrenci ve öğretmenin de eğitim amaçlı fidanlığı gezdiklerini bitkiler ve ağaç türleri hakkında bilgi aldıklarını söyledi.
..
Her yıl olduğu gibi bu yılın da son günlerinde vatandaşlara “Yeni Yıla Fidan Dikerek Girelim “ diyeceklerini ve İzmir’in çeşitli noktalarında binlerce fidanı ücretsiz olarak dağıtacaklarını sözlerine ekledi. (OBM Haber)