Başarılı İnsanların Uyumadan Önce Yaptıkları 8 Şey

man

Yaşlandıkça, iyi bir gece uykusunun ne kadar önemli olabileceğini daha fazla fark etmeye başlarsınız. Ulusal Uyku Vakfı uzmanları, sekiz saatin yetişkinler için mükemmel bir uyku seviyesi olduğunu öne sürüyor. 8 saat uyku uyuyabilmek, vücudunuza dinlenmek ve şarj etmek için bir şans verir; ertesi günün zorlukları için sizi mükemmel bir şekilde ayarlar.

Odak noktamız yokluğu, asla tam potansiyelimizle çalışamayacağımız anlamına geliyor. Uyku yoksunluğu son yıllarda iş yerinde büyük bir sorun haline gelmiştir. Açıkçası, hepimiz iş rollerinde mümkün olduğunca başarılı olmak istiyoruz. Bununla birlikte, sürekli olarak uykudan yoksun olmak muhtemelen verimliliğinizi düşürecektir.

1. Uykularını Planlarlar

Bir uyku programı planlamak, uykunuzu yeterince alabilmeniz, verimli olabilmeniz ve erken kalkmanızı sağlamak için elinizden geleni yapabileceğiniz anlamına gelir.

uyumak

2. Günlük Yazarlar

Yatmadan önce bir günlük yazmanız, düşüncelerinizi sayfaya bırakmanıza izin verir, böylece; düşünceler sizi daha sonra rahatsız etmez ve uykunuzu bozmazlar.

coffee

3.İşle İlgili Olmayan Kitapları Okurlar

İş hayatının stresinden kaçmak için kendinizi bazı mükemmel kurmacalara kaptırmak daha iyi bir yoldur.

bed

4.Bilgisayarın Ve Televizyonun Fişini Çekerler

Akıllı telefonların,tabletlerin ve TV ekranlarından yayılan ışığın vücut saatinizi bozduğu kanıtlanmıştır. Bu yüzden uyumadan önce fişleri çekmeniz daha iyi olacaktır.

computational

5.Hijyen Ritüellerine Sadık Kalırlar

Diş fırçalamak ve yüzünüzü yıkamak kadar basit bir yatmadan önce yapılan ritüellere sahip olmak, vücudunuzu uyarmaya yönelik psikolojik işaretler gönderebilir, bu da uyku zamanı demektir.

dental-

6. Akşam Gezintisine Çıkarlar

Buffer’ın CEO’su Joel Gascoigne, her akşam 20 dakikalık bir yürüyüşe çıkıyor. “Yavaşladığım bir zaman dilimi bu. Bana günün değerlendirmesini yapma, zorlukları düşünme, işten uzaklaşma ve yorgunluğumu hissetme fırsatı sağlıyor.” diyor yazdığı blog yazısında.

yürümek

7. Gün İçinde Karşılaştıkları İyi Şeyleri Düşünürler

Başarılı insanlar uyumadan önce gün içinde yaşadıkları iyi şeyleri düşünür veya yazarlar. Bu tip bir “minnettarlık günlüğü” tutmak, zorlu bir dönemden geçtikleri zaman motive kalmak için anahtar role sahiptir. Bu aynı zamanda hayatlarında bir ilerleme de sağlar. Örneğin Benjamin Franklin her gece şu soruyu kendine sorarmış; “Bugün iyi ne yaptım?”

thinking

8. Bir Sonraki Günü Hayal Ederler

Uyumadan önce bir sonraki günü planlamak size yardımcı oluyor mu? Bir sonraki gün yapmak istediklerinizi belirlemek ve yapabileceklerinizi görmek size yardımcı olacaktır. Her zaman kendinize bir amacınız olduğunu hatırlatın. Bir sonraki günü düşünmek başarılı insanların ortak özelliğidir, ama gerçekçi olmayı ve çok fazla amaç belirlememeyi unutmayın.

Bu prensipler kişisel başarıya katkı sağlamanın yanında hayattan daha fazla zevk almanıza da yardımcı olacak. Unutmayın, uykuya yatmadan önceki alışkanlıklarınız sağlığınızı etkiler. Uyku saatinden en az 2 saat önce akşam yemeği yiyin. Ailenizle ve arkadaşlarınızla vakit geçirerek duygusal anlamda güçlenin ve rahatlamak için ılık bir duş alın.

man