Tred Başkanı Metin’den, Başkan İşbilen’e; Dilaver Tepe Halka açılmalı

Trakya Ressamlar Derneği başkanı Nazmi Metin, yaptığı basın açıklamasında Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen’e seslenerek, İlçenin günümüze kalabilen nadir doğal güzelliklerinden Dilaver Tepe’nin, gerekli mesire yeri düzenlemeleri bir an önce yapılarak halka açılmasını istedi.

Dilaver Tepe’nin, denizi olamayan Uzunköprü’nün denizi aratmayan göl manzaralı nadir yerlerinden olduğunu belirten Nazmi Metin, şöyle konuştu:

“Bülbül Göletinin yanı başında yükselen Dilaver Tepe sahip olduğu doğal ağaç ve bitki örtüsünün varlığında halk arasında “karpuz çatlatan” olarak anılan çeşme suyu, sıcak yaz günlerinde çevresine yeşil serinlik yayan eteklerindeki Bülbül göleti ile ilçenin gerçek bir saklı cennetidir.

Yıllardır ilçenin birkaç kilometre yakınında, Belediyenin halka açık mesire yeri hizmeti açısından ise çok uzağında olan bu saklı cennetimiz çoktadır, bu gibi zenginliklerimizi çevre felaketi alanına dönüştüren kamusal ilgisizliğimizin yeni bir kurbanı durumundadır.

Uzunköprü Belediye Başkanı Sayın Enis İşbilen’e ilçe halkı adına ricam, bu doğal zenginliğimizi -korkulan olmadan-  gerekli düzenlemelerle halka açmasıdır.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s