TRED Başkanı Metin, “Halkın Barış Talebini Dillendirenlere Yapılan Kanlı Saldırıyı Lanetliyoruz”

TRED Profil-0Nazmi METİN-siyah beyaz-1

Trakya Ressamlar Derneği Başkanı Nazmi Metin, 10 Ekim Cumartesi günü Sendikalar ve Kitle Örgütlerinin çağrısıyla Ankara’da düzenlenen, Barış, Emek, Demokrasi Mitingine katılmak için bir araya gelenlere yapılan insanlık dışı saldırıyı dernek üyeleri olarak lanetledikleri açıklamasını yaptı.

Toplumsal barışa ihtiyaç duyulduğu biz zamanda, halkın barış talebini yığınsal olarak seslendirmek için bir araya gelenlere karşı yapılan kanlı terör saldırısını, her koşulda insan olma onuruna ve barış talebine yürek olarak lanetlediklerini belirten Nazmi Metin, “ İnsanlığımızı acıtarak kitlesel algımızı sorgulayan bu katliamda yaşamını yitiren 128 canımızın derin acısını yaşıyor, yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

Yaşanan büyük acıyı, “Ülkenin başkentinde gerçekleşen ülke tarihinin en büyük terör saldırısında yaşamını yitirenlerin matemini yüreklerimizde hissederek, hesap günü öfkesini kitlesel bilincimize “görülecektir” kaydıyla kazıdığımızı duyuruyoruz” sözleriyle dile getiren Metin, şunları söyledi:
“Ülkenin yanı başında bulunan bölgede ve güneydoğusunda yaşanan, aklı ve yüreğinde ülke ve insan sevgisi olan herkese ayrışmayı değil birleşmeyi dayatan kanlı gelişmeler mevcuttur. Ülkenin -hükümeti ve muhalefetiyle- siyasal iradesine iç birliği sağlamayı dayattığı söz konusu gelişmeler halk kesimlerine de, örgütlülük dinamiğiyle bilenerek baskı gücü oluşturmayı önermektedir. Bu acil dayatmayı dikkate almayan siyasi irade, tanık olduğumuz ayrıştırıcı söylemler eşliğinde iç ayrışmayı derinleştirirken, siyasal ve ekonomik çözümsüzlük kuşatmasında bunalan halk kesimleri günü kurtarma kaygısına yoğunlaşmaktadır.
Böyle koşullarda, bölgede çıkar hesabı bulunan ve özellikle dost görünen ülkelerin –yerli işbirlikçilerin desteğiyle-katliam boyutlu terör yöntemini uygulamaya koydukları bilinen bir gerçektir.
Bölgede olup bitenler ve bunun ülke siyasetine ve halk algısına yansımaları ortadayken, ülkenin ve halkın güvenliğinden sorumlu, ‘bütçeleri özde caydırıcılıkları sözde’ kurumlarının varlığı ile bunların amir makamı durumundaki siyasi iradenin -büyüğünden küçüğüne- istifa etmeyerek yerlerini korumaları acımızı arttırmaktadır.
Sonuç olarak, İnsan olmanın onuruyla aydınlık, insanlık için güzel bir gelecek umudundan güç alan toplumsal bilincimizle diyoruz ki; hangi gerekçelerle olursa olsun insanlığın düşmanı terör yöntemini kullanarak katliam yapanları ve hamisi olanları lanetliyor…
Bu insanlık dışı katliamlarda yitirdiğimiz canları, halkın kitlesel iradesiyle uygulama bulacak olan hesap günü belleğine kazıdığımızı duyuruyoruz.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s