Nazmi Metin, Resim Serüveniyle TRT Okul Kanalında

23 Ağustos 2014 Edirne TRT çekimi 010 23 Ağustos 2014 Edirne TRT çekimi 020 23 Ağustos 2014 Edirne TRT çekimi 04723 Ağustos 2014 Edirne TRT çekimi 007

Gazetemizin kurucusu ve sahibi Gazeteci- ressam Nazmi METİN, Edirne’de bulunan Resim Atölyesi, resim çalışmaları ve 2 öğrencisiyle yaptıkları açık hava çalışmalarıyla TRT’nin OKUL kanalında yayımlanan “Her Yer Resim Olsun” programının çekimlerinde yer aldı.

23 Ağustos 2014 cumartesi günü Nazmi METİN’in Edirne Atlığ İş Merkezinde bulunan NAMRA-Nazmi Metin Resim Atölyesi’nde saat 09:30 da başlayan program çekimleri saat 17:00 da, Nazmi Metin’in Şehmuz Atasever ve Nurcan Korkmaz isimli öğrencileriyle gerçekleştirdikleri, Edirne’nin en güzel tarihi ve doğal zenginliklerinden olan Meriç Köprüsü manzarasını tuvallerine yansıtan çalışmalarının çekimleriyle sona erdi.

42 bölümdür TRT OKUL kanalında yayımlanan, 1 Resim Hocası ve 2 Öğrencisinin resim üretim sürecini konu alan programın Edirne ile ilgili bölümünün çekimleri, Nazmi Metin Resim Atölyesi’nde, Resim hocası Nazmi Metin’in resim serüveni, atölye yaşamı ve bugüne kadar ortaya koyduğu çalışmalarından örneklerin çekimleriyle başladı. Daha sonra Edirne’nin en güzel yerlerinden Karaağaç yolunun başlangıç bölümünde bulunan Hacı Adil Çeşmesine gidilerek, programın formatı gereği Şehmuz Atasever ve Nurcan Korkmaz isimli öğrencilerin Nazmi Metin yönlendirmesiyle yaptıkları çeşmenin karakalem eskiz çalışmalarının çekimleri yapıldı. Eskiz çekimlerinin tamamlanmasının ardından, Yine Selimiye Camii ile Meriç Köprüsünün aynı karede yer aldığı Meriç Nehri manzarasının akrilik boya ile tuvallere aktarımı çekimlerine geçildi. Yoğun sıcak hava altında gerçekleşen çekimler, Nazmi Metin’in 2 öğrencisiyle yaptıkları değerlendirmeler sonrasında Nazmi Metin’in, format gereği söylediği, “Doğal güzellik ile tarihi güzelliğin koyun koyuna var olduğu, Edirne’nin en güzel manzaralarından Meriç Köprüsünü tuvallere yansıtma çalışmamız sona erdi. “Her Yer Resim Olsun” sözleriyle son buldu.

Program yapımcılarının kendisini telefonla arayarak çekim teklifinde bulunduklarını belirten Nazmi Metin, “Hakkımda gerekli bilgiye internette ulaşmışlar, edindikleri bilgilerin yönlendirmesiyle cep telefonu numaramı edinerek beni aramışlar. Bende internette daha önce yayımlanan program bölümlerine ulaşarak çekimleri izledim. Formatı beğenerek kendilerine olumlu yanıt verdim ve programa katılım fikri ve çekimler böyle gerçekleşmiş oldu. Milyonlarca izleyiciye ulaşan bir kanal ve program yayınının konuğu ve konusu olarak, yaşadığım kent Edirne’nin tanıtımına bir nebzede olsa katkı yapmışsam ne mutlu bana” diye konuştu.

 

One thought on “Nazmi Metin, Resim Serüveniyle TRT Okul Kanalında

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s